bengal-tiger-adapt-590-1

Zajímavosti o Tigrovi

 TIGER

Tygři jsou největší členy rodiny kočky a jsou známé svou moc a sílu.

Populace

Tam bylo osm tygr poddruh najednou, ale tři stal se zaniklý během 20. století. Za posledních 100 let, lov a ničení lesů snížili populace tygří od stovek tisíců zvířat, která mají možná méně než 2500. Tygři jsou loveni jako trofeje, a také o části těla, které se používají v tradiční čínské medicíně. Všech pět zbývajících tygří poddruhy jsou ohroženy, a mnoho programů ochrany jsou na místě.

Bengálských tygrů žije v Indii a jsou někdy označovány jako indické tygry. Oni jsou nejčastější tygr a číslo asi polovinu všech divokých tygrů. V průběhu staletí se staly důležitou součástí indické tradice a tradice.

Chování

Tygři žijí sami a agresivně vůně-označit velká území, aby své soupeře pryč. Jsou to silné noční lovci, kteří cestují mnoho mil najít bizony, jeleny, divoká prasata a další velké savce. Tygři využívat jejich charakteristické kabáty jak maskovat (ne dva mají stejné pruhy). Oni úklady a tečení dost blízko, aby napadnout jejich oběti s rychlým pružiny a fatální Pounce. Hladový tygr může sníst až 60 liber (27 kg) v jedné noci, ačkoli oni obvykle jedí méně.

Navzdory své hrůzostrašné pověsti, že většina tygři se zabránilo lidem; Nicméně, některé se staly nebezpečnými maneaters. Tato zvířata jsou často nemocní a neschopní lovit normálně, nebo žijí v oblasti, kde je jejich tradiční kořist zmizela.

Samice rodí vrhy dvou až šesti mláďaty, které zvyšují s malou nebo žádnou pomoc od samce. Mláďata nemohou lovit, dokud jim více než 18 měsíců a zůstávají se svými matkami za dva až tři roky, když se rozptýlí najít svou vlastní území.